Meltem Akkaya

Av. Meltem Akkaya, İstanbul barosu üyesidir. Hukuk Eğitimini İstanbul Üniversitesi Adalet M.YO ve İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesinde tamamlamıştır. Aynı Zamanda Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesi mezunudur.

Kurtuluş & Partners Law firm bünyesinde  özellikle Fikri mülkiyet hukuku, marka hukuku, telif hakları, bilişim suçları, bilişim hukuku ve internet hukuku üzerinde uzmanlaşmıştır. Yurt içi ve Yurtdışı olmak üzere Türkçe ve İngilizce  lisans anlaşmalarının düzenlenmesi, eser sözleşmeleri, film yapım, reklam ve oyunculuk sözleşmelerinin hazırlanması, fikri mülkiyet ve bilişim  hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü, davaların takibi ile şirketler ve bireylere fikri hakların korunması hususunda danışmanlık vermektedir.

Meltem Akkaya aynı zamanda  Fikri Mülkiyet ve bilişim hukuku başta olmak üzere borçlar hukuku, anayasa hukuku, internet hukuku, iş hukuku alanlarında bir çok seminer ve eğitime katılmış olup,  Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Bizimle İletişime Geçin