Figen Şimşek

Avukat Figen Şimşek İstanbul Barosu üyesidir.  2013 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Şehir Üniversitesi Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Kurtuluş & Partners Law Firm bünyesinde avukat olarak görevini sürdürmekte olan Figen Şimşek, özellikle gayrimenkul ve kentsel dönüşüm hukuku olmak üzere, inşaat hukuku, kira hukuku, iş hukuku ve sözleşmeler hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Gayrimenkul hukukundan kaynaklanan iş ve davaların takibi, Türkçe ve İngilizce olmak üzere alım satım sözleşmeleri, arsa payı/kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, kira sözleşmeleri, çeşitli hizmet ve eser sözleşmelerinin hazırlanması, müzakere edilmesi, hukuki inceleme raporlarının hazırlanması (due diligence), güncel mevzuat takibinin yapılarak önleyici hukuk prensibi ilkesi gereğince müvekkillere danışmanlık hizmeti verilmesi ve yasal süreçlerin takibi hususunda danışmanlık ve hukuki destek sağlamaktadır.

Figen Şimşek aynı zamanda başlıca Gayrimenkul ve Kentsel Dönüşüm Hukuku olmak üzere çok sayıda meslek içi eğitim ve seminerlere katılmıştır.

Bizimle İletişime Geçin