Avukat Kadir Kurtuluş, İstanbul Barosunun üyesi ve  Kurtuluş & Partners Law Firm kurucu avukatıdır. Türk Patent Enstitüsü nezdinde 1545 sicil nolu Marka Vekili ve  Adalet Bakanlığı  298 sicil nolu arabulucusudur.

Mersin’de doğan Kadir Kurtuluş, aslen Rizeli’dir. Orta öğrenimini Mersin Toros Koleji ‘nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra eğitimine İngiltere devam etmiştir. Cambridge ‘de dil eğitimi almasının akabinde 2010 yılında İngiltere Trinity St. David Üniversitesinde MBA (Master of Business Administration) yapmıştır.

İngiltere’de yaşadığı yıllar boyunca yüksek öğreniminin yanı sıra İngiliz şirketlerinde avukat olarak çalışmaya devam etmiştir. İngiltere‘de faaliyet gösteren Türk-İngiliz Hukukçular Derneği ’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Başkanlığı görevini ifa etmiştir. Bunun yanı sıra, İngiltere‘de kurulmuş ve İngiltere’de faaliyet gösteren Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği’nin halen Yönetim Kurulu Üyeliği ve Hukuk Danışmanlığı görevini yürütmektedir.  Yine Belçika’da kurulu olan Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri Konseyi üyesidir. Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneğinin Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

Avukat Kadir Kurtuluş özellikle Gayrimenkul Hukuku, Fikri ve Sınaî Haklar, Bilişim Hukuku, Dijital Para gibi alanlarda uzmandır. Çeşitli ulusal dergi, gazete ve organlarda yazıları yayımlanmakta olup, ülke çapında tanınmış TV kanallarında yorumcu olarak programlara katılmaktadır. Ayrıca bir çok online ve offline mecralarda sunum ve görüşlerine yer verilmektedir.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Lisanslı Melek Yatırımcı (Angel Investor) olan Kadir Kurtuluş,  almış olduğu Melek Yatırımcı Lisansı ile Melek Yatırımcı Ağı’na katılmış , çeşitli projelere yatırımlar sağlamış, mentorluk yapmıştır ve yeni nesil girişimcilik projelerini desteklemektedir.

Avukat Figen Şimşek İstanbul Barosu üyesidir.  2013 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Şehir Üniversitesi Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Kurtuluş & Partners Law Firm bünyesinde avukat olarak görevini sürdürmekte olan Figen Şimşek, özellikle gayrimenkul ve kentsel dönüşüm hukuku olmak üzere, inşaat hukuku, kira hukuku, iş hukuku ve sözleşmeler hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Gayrimenkul hukukundan kaynaklanan iş ve davaların takibi, Türkçe ve İngilizce olmak üzere alım satım sözleşmeleri, arsa payı/kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, kira sözleşmeleri, çeşitli hizmet ve eser sözleşmelerinin hazırlanması, müzakere edilmesi, hukuki inceleme raporlarının hazırlanması (due diligence), güncel mevzuat takibinin yapılarak önleyici hukuk prensibi ilkesi gereğince müvekkillere danışmanlık hizmeti verilmesi ve yasal süreçlerin takibi hususunda danışmanlık ve hukuki destek sağlamaktadır.

Figen Şimşek aynı zamanda başlıca Gayrimenkul ve Kentsel Dönüşüm Hukuku olmak üzere çok sayıda meslek içi eğitim ve seminerlere katılmıştır.

Bizimle İletişime Geçin