anagayrimenkul

/Tag: anagayrimenkul

Aidatını ödemeyenin dairesi diğer kat malikleri tarafından alınabilir mi ?

2017-08-28T10:45:30+00:00Haziran 22nd, 2018|Kategoriler: Haberler, Kadir Kurtuluş|Etiketler: , , , , , , , , |

Konut almaya karar verdiğimiz zaman ilk olarak evin yeri ve özelliklerine bakarız. Aldığınız konut ne kadar güzel olursa olsun binada oturan diğer konut sahiplerinin de önemini unutmamalıyız. Çoğumuz konut tercihi yaparken ya bir tanıdığımızın bulunduğu apartmanı seçerek bu riski en aza indirmeye çalışırız. Ama bu her zaman olan bir şey değil. Peki, konut aldık ve diğer [...]

Aidatını ödemeyenin dairesi diğer kat malikleri tarafından alınabilir mi ? için yorumlar kapalı

Apartman aidatları nasıl hesaplanır?

2017-08-28T10:42:42+00:00Haziran 15th, 2018|Kategoriler: Haberler, Kadir Kurtuluş|Etiketler: , , , , , , , |

Apartman ve site sakinlerinin yakındıkları en önemli hususlardan bir tanesi de aidat giderleridir. Aidat ödemelerinin içine ne girer? Apartmana yapılacak olana her masrafa dahil edilebilir miyim? Dairemin metrekaresi diğer dairelere göre çok küçük ama aynı aidatı ödüyorum gibi sorular çok fazla sorulmaktadır. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 20.maddesine bakacak olursak; Kat maliklerinden her biri aralarında başka [...]

Apartman aidatları nasıl hesaplanır? için yorumlar kapalı

Anagayrimenkulün ortak alanlarında yapılacak değişiklikler!

2017-05-30T11:01:18+00:00Mayıs 25th, 2017|Kategoriler: Haberler, Kadir Kurtuluş|Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |

Avukat Kadir Kurtuluş açıklıyor : ‘’ Kat Mülkiyeti Kanunu Esasınca Konutlarınızda Tadilat, Bakım veya Onarım Yapmak İstediğinizde Hangi İdari Prosedürü izlemeniz Gerekmektedir? Hangi Durumlarda Belediye Onayına İhtiyaç Vardır? Avukat Kadir Kurtuluş açıklıyor : ‘’ Kat Mülkiyeti Kanunu Esasınca Konutlarınızda Tadilat, Bakım veya Onarım Yapmak İstediğinizde Hangi İdari Prosedürü izlemeniz Gerekmektedir? Hangi Durumlarda Belediye Onayına İhtiyaç Vardır? [...]

Anagayrimenkulün ortak alanlarında yapılacak değişiklikler! için yorumlar kapalı

Mesken olan bağımsız bölümün işyeri olarak değiştirilmesi!

2017-05-30T11:01:23+00:00Mayıs 25th, 2017|Kategoriler: Haberler, Kadir Kurtuluş|Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |

Bağımsız bölümün niteliğinin meskenden işyerine ya da niteliği işyeri olan bir bağımsız bölümün konuta çevrilebilmesi için bir takım izinler gerekmektedir. Gayrimenkul Hukuku Uzmanı Avukat Kadir Kurtuluş konuyla ilgili detayları anlatıyor: Bölgenin gelişimi hesaplanmadan yapılmış olan binalarda genellikle bütün bağımsız bölümler mesken olarak tapuya tescil edilir. Zamanla bölgedeki nüfus artışı ve bölgenin gelişimi üzerine bölgede işyeri talebinin [...]

Mesken olan bağımsız bölümün işyeri olarak değiştirilmesi! için yorumlar kapalı